Jak czyścić okulary?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Cliris-Automatic-Glasses-Cleaner8

Brudzące się okulary to jeden z większych problemów ich użytkowników. Najczęśniej przyczyną tych zabrudzeń jest kurz zbierający się na powierzchni szkieł oraz przypadkowe dotknięcie palcem, co powoduje tłuste plamy na soczewkach które się rozmazują kiedy próbujemy je wytrzeć ściereczką z mikrofibry.          

Ściereczki z mikrofibry są niezłym rozwiązaniem kiedy jesteśmy poza domem. Jeśli jednak nasze okulary są już porządnie „zatłuszczone” warto poświęcić chwilę aby je odtłuścić. Oto co należy zrobić:

1. Umyj dobrze swoje ręce w celu usunięcia tłuszczu i kremów które mogą być przeniesione na szkła i utrudnić ich czyszczenie.

2. Opłucz szkła okularów pod bierzącą ciepłą (nie gorącą!) wodą z kranu. To pomoże usunąć kurz z powierzchni szkieł. 

3. Nałóż na szkło kropelkę mydła do rąk nie zawierającego tłuszczu. Może też być płyn do mycia naczyń (nawet lepiej).

4. Pomasuj opuszkami szkła z obydwu stron i dokładnie je namydl. Wyczyść też nanośniki które spoczywają na nosie, miejsca w których szkła stykają się z ramką (tam się kumuluje najwięcej kurzu i piachu) oraz zauszniki, zwłaszcza w miejscach w których stykają się ze skórą za uszami. 

5. Teraz bardzo dokładnie zmyj płyn z okularów.

6. Lekko ostukaj ramke aby usunąć nadmiar wody.

7. Wytrzyj szkła do sucha za pomocą papierowego ręcznika lub czystej bawełnianej szmatki. 

8. Obejrzyj dokładnie szkła, jeśli pozostał jakiś brud możesz go usunąć przy pomocy czystej ściereczki z mikrofibry. 

Jeżeli nie masz czasu lub ochoty sam wyczyścić okularów, możesz poszukać w okolicy optyka który dysponuje myjką ultradźwiękową. To urządzenie bardzo dobrze usuwa brud, ultradźwięki wytrącają wszystkie osady zebrane w trudno dostępnych miejscach. Poza tym w optyku przy okazji można wymienić silikonowe nanośniki – nie czekaj aż staną się zielone – sprzedawca na pewno chętniej wymieni te czystsze niż przechodzone ;) 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×