Jak prawidłowo zakropić oczy?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Woman-eye-drops_1

 

Jak prawidłowo zakropić oczy?

Należy pamiętać o kilku zasadach. Bardzo ważne jest zachowanie higieny, czyli zawsze umyć ręce przed aplikacją. Krok po kroku poniżej:

1. Umyj ręce mydłem z wodą i osusz czystym ręcznikiem.

2. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – wyciągnij je z oczu (chyba, że na opakowaniu kropelek do oczu jest wyraźnie napisane że są one przeznaczone do stosowania z soczewkami kontaktowymi – czyli inaczej pełnią rolę nawilżającą soczewki, w celu podniesienia komfortu ich noszenia). 

3. Usuń nakrętkę pojemniczka „sztucznych łez” lub leku w kropelkach. Zobacz, czy końcówka aplikatora jest cała i czysta. Nie dotykaj końcówki!

4. Połóż się lub odchyl głowę i spójrz na sufit. Skoncentruj się na punkcie na suficie i trzymaj oczy szeroko otwarte. 

5. Połóż palec lub dwa na policzku, około 2cm poniżej powieki dolnej i odchyl powiekę formując kieszonkę pomiędzy gałką oczną i powieką. 

6. Drugą ręką przytrzymaj pojemnik z kropelkami, skieruj pojemnik końcówką z aplikatorem do dołu. Możesz oprzeć rękę o czoło, co ustabilizuje ją. 

7. Trzymaj butelkę blisko oka, około 3cm ale nie dotykaj oka ani rzęs! To może zanieczyścić cały specyfik a bakterie z rzęs mogą dostać się do środka butelki. 

8. Delikatnie naciśnij buteleczkę aż wyleci z niej jedna kropelka specyfiku.

9. Odsuń ręce, zamknij oko i opuść głowę. Staraj się nie mrugać aby nie wypchnąć za szybko płynu z oka. 

10. Aby przytrzymać płyn trochę dłużej na oku możesz przycisnąć kanalik łzowy w kąciku oka przy nosie tak, aby zbyt szybko nie odsączył płynu z powierzchni oka. To też zminimalizuje poczucie smaku specyfiku w ustach :) 

11. Użyj czystej chusteczki aby wytrzeć nadmiar łez z policzka. 

12. Powtórz czynność dla drugiego oka.

13. Zakręć butelkę z kropelkami, nie wycieraj niczym końcówki aby nie zanieczyścić całego płynu. 

14. Umyj ręce.

Często otrzymuję pytania o to które krople tak zwane sztuczne łzy są najlepsze.

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każde oko jest inne, u każdego film łzowy który utrzymuje się na powierzchni oka ma trochę inny skład. Suchość oczy może być spowodowana różnymi brakami w filmie łzowym. Ocenę składu filmu można wykonać tylko dysponując profesjonalnym sprzętem laboratoryjnym. Pozostaje nam próbować różne nawilżające krople. Niektóre są bardziej wodniste i szybko uciekają z oka, niektóre bardziej żelowe, dzięki czemu dłużej utrzymują się na oku ale za to lekko zaburzają widzenie. Musicie sami wybrać specyfik który najbardziej podpasują Waszym oczom. 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×